Transport na lawecie

https://spedycja-handzel.pl/images/galleries/laweta-lora.jpgOferujemy transport aut na lawecie z Niemiec, Francji, Anglii oraz wszystkich krajów Unii Europejskiej. Gwarantujemy terminowy dowóz oraz pewność bezpieczeństwa ładunków. Posiadamy do tego celu specjalistyczne samochody w konfiguracjach ilościowych dla przewożenia aut oraz specjalne zestawy dla aut przemysłowych . Wykonujemy usługi dla firm i klientów detalicznych. Sprawdź naszą ofertę transportu samochodu na lawecie lub lorze.

Rabaty przy transporcie większej ilości aut lawetą

Możemy zabrać dowolną ilość samochodów z Niemiec czy Anglii, od jednej sztuki aż po setki. Przewozimy zarówno małe samochody jak i duże, dobieramy i ubezpieczamy transport tego typu. Przewozimy auta zabytkowe a także różnego rodzaju maszyny, widlaki, koparki itp.

Standardową usługę transportu auta na lawecie obejmuje ubezpiecznie OPC na kwotę co najmniej 250 tysięcy euro. Na życzenia klienta istnieje możliwośc zwiększenie kwoty ubezpieczenia.

Każdy pojazd transportowy wyposażony jest w hydraulicznie sterowaną platformę oraz wciągarkę, dzięki czemu auto zostanie bezpiecznie i szybko załadowane. Każdy transport jest ubezpieczony adekwatnie do ładunku oraz posiada gwarancję zgodności z literą przepisów transportowych danego kraju .

Zamów transport aut lorą czy lawetą u fachowców

Zamówienie transportu auta na lawecie z Niemiec czy Francji to jeden telefon. Już w pierwszym kontakcie wycenimy przewóz Twojego auta i podamy czas dostawy. Mamy duże doświadczenie w transporcie aut z Anglii, gwarantujemy terminową realizację zlecenia.

Wybierając Eurotrans Handzel do przewozu Twoich samochodów na lawecie, wybierasz bezpieczeństwo oraz gwarancje terminowości dostawy.

5 głównych zasad transportu samochodów w naszej firmie

  • Stały kontakt z klientem na każdym etapie trasy
  • Ustabilizowanie przewożonego auta sprawdzane w 4 punktach kluczowych
  • Specjalne opakowanie plandeką aut na najazdach (jeśli wymagane)
  • Indywidualny dobór szybkiej trasy w celu zminimalizowania ekspozycji auta na warunki atmosferyczne
  • Ustalone postoje w celu kontroli jakości przygotowanego transportu w drodze

Dodatkowo, nasi kierowcy zobowiązani są do wykonbania dokumentacji fotograficznej przewożonego samochodu - na życzenie klienta zdjęcia udostępniane są na bieżąco, dzięki czemu mogą Państwo być pewni bezpieczeństwa przewozu samochodu na lawecie, na każdym etapie transportu. 

transport samochodów do polski laweta

Laweta i autolaweta - czym się różnią?

Nieprzewidziane sytuacje na drodze mogą przytrafić się każdemu. Zadaniem firm zajmujących się pomocą drogową jest jak najsprawniejsza pomoc w takich przypadkach oraz bezpieczne przetransportowanie uszkodzonego pojazdu. Najczęściej będzie się to odbywało przy pomocy lawety bądź autolawety. Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy nimi? Na które rozwiązanie powinieneś się zdecydować świadcząc usługi związane z pomocą drogową?
 

Laweta oraz autolaweta – najważniejsze różnice


Autolaweta jest pojazdem fabrycznie dedykowanym do przewożenia samochodów. Jest ona wyposażona w naczepę, na której – w zależności od jej wielkości – możemy przetransportować wszelkiego typu pojazdy, od samochodu osobowego po masywne maszyny rolnicze.
Z rozmiarem autolawety jest ściśle związana kwestia uprawnień wymaganych do obsługi pojazdu. W przypadku mniejszej autolawety przeznaczonej do przewozu samochodów osobowych będziemy mogli korzystać z niej posiadając jedynie prawo jazdy kategorii B. pamiętajmy jednak w takiej sytuacji o dokonaniu dokładnych pomiarów przed wyruszeniem w trasę. Masa autolawety, przewożonego pojazdu oraz osób znajdujących się w samochodzie nie może przekraczać 3,5 tony, jeżeli kierowca posiada jedynie uprawnienia kategorii B.
Laweta z kolei jest przystosowaną do przewozu pojazdów przyczepą, mocowaną do samochodu. Aby korzystać z niej na drogach musimy posiadać prawo jazdy kategorii C, uprawniające do kierowania pojazdami o masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony.
 

Które rozwiązanie wybrać?


Każde z wymienionych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Plusem autolawety z pewnością jest jej integralność, zwiększająca bezpieczeństwo przewożonego pojazdu. Mamy większą kontrolę nad transportem, dzięki czemu samochód jest mniej narażony na powstanie w trakcie przewozu rys czy innych uszkodzeń mechanicznych. Dodatkowo waga autolawety sprawia, że w niektórych sytuacjach nie tylko będziemy mogli prowadzić ją posiadając prawo jazdy kategorii B, ale także unikniemy opłat e-Toll nakładanych na pojazdy o masie przekraczającej 3,5 tony.
Jedynym problemem w przypadku autolawety są jej wymiary. Znacznie trudniej dopasować ją do przewozu większych samochodów – będzie się to również wiązało z większymi kosztami niż ma to miejsce kiedy korzystamy z lawety.
Laweta z kolei daje nam znacznie większą dowolność. Jako właściciele firmy zajmującej się pomocą drogową możemy bez ogromnych nakładów finansowych zainwestować w zestaw lawet przeznaczonych do przewozu różnego typu pojazdów. W przypadku autolawety wiązałoby się to każdorazowo z zakupem odrębnego samochodu, przy czym te przeznaczone do przewozu gabarytowych pojazdów są wyjątkowo kosztowne.

 

Laweta i autolaweta – różnice w opłatach e-Toll


Nie bez znaczenia pozostaje również wspomniany system e-Toll. Jest to opłata elektroniczna, wnoszona za przejazd określonymi odcinkami autostrad i dróg krajowych oraz ekspresowych. W przypadku pojazdów o masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony nie unikniemy opłaty e-Toll – dla pozostałych kierowców jest ona dobrowolna.
Pamiętajmy, że przeciętna autolaweta waży od 1000 do 1500 kg, natomiast samochody osobowe rzadko przekraczają wagę 1,5 tony. Ograniczając zatem swoją klientelę jedynie do kierowców „osobówek” możemy zaoszczędzić na wspomnianych kosztach przejazdu oraz zatrudnić do swojej firmy znacznie większy zespół kierowców niż ma to miejsce w przypadku operowania lawetą. Konieczne będzie jednak w takiej sytuacji dokładna weryfikacja wagi pojazdu w momencie przyjmowania każdego zgłoszenia.
 

 

 

Odpowiednie rozwiązanie dla Twojego biznesu


Najlepszym sposobem na podjęcie ostatecznej decyzji będzie zatem dokładne określenie profilu naszej działalności oraz wybór takiego rozwiązania, które okaże się najbardziej korzystne. Jeżeli jesteśmy w stanie zajmować się jedynie przewozem samochodów osobowych, autolaweta zapewni naszym klientom najbardziej bezpieczny i sprawny transport do warsztatu.
W przypadku działalności obejmującej również przewóz gabarytowych pojazdów laweta może okazać się korzystniejszym rozwiązaniem – dzięki niej dopasujemy rozmiar wysyłanej platformy każdorazowo do potrzeb klienta, otwierając się tym samym na większą ilość potencjalnych zleceń.

 

 

Ile kosztuje laweta? Obliczamy koszt transportu lawetą

 

Transport lawetą może dotyczyć sytuacji, gdy w trasie awarii ulegnie samochód. Można sięgnąć po pomoc drogową lub zamówić usługę u firmy przewozowej albo właściciela lawety, który oferuje usługę przewozu aut lawetą czy jej wynajem.

 

 

Druga, bardzo popularna i stale zwiększająca się od lat 90-tych kwestia to zakup i sprowadzanie aut z zagranicy. Oczywiście można oszczędzić sobie trudu oraz formalności i zakupić auto od handlarzy samochodów. Jednak jak wiadomo będzie to wiązało się z ich zarobkiem, czyli większym kosztem. Jeśli więc zdecydujemy się na zakup i sprowadzenie auta zza granicy, szczególnie uszkodzonego, trzeba będzie pomyśleć o wynajmie lawety lub usłudze przewozu lawetą.

 

 

Zdecydowana większość aut sprowadzanych do Polski z zagranicy jest przywożona na lawetach. Jest to wygodne, ponieważ samochód na lawecie nie musi mięć ubezpieczenia oraz ważnego przeglądu technicznego. Pozostaje pytanie ile kosztuje laweta.

 

 

Transport samochodu na lawecie

 

 

Lawety dzielą się na pojedyncze, które mogą przewieźć jedno auto, taką jest też autolaweta. Specjalistyczne samochody o nazwie lora mogą zmieścić i przewieźć kilka aut.

 

 

Laweta i autolaweta – jakie są różnice? Laweta jest przyczepą, którą mocuje się do samochodu. Autolaweta to pojazd z naczepą, fabrycznie dedykowany do przewożenia samochodów i innych maszyn. Naczepa jest zintegrowana, co zwiększa bezpieczeństwo przewożonego auta i kontrolę nad nim. Plusem jest waga autolawety, która w połączeniu z autem osobowym może nie przekraczać masy 3,5 tony. Jest to korzystne z dwóch względów. Wystarczy kierowca z kategorią B, ci z kategorią C zarabiają więcej więc koszt lawety może być wyższy. Druga oszczędność to uniknięcie elektronicznej opłaty e-Toll, wnoszonej za przejazd określonymi odcinkami autostrad i dróg krajowych oraz ekspresowych. To również może wpłynąć na niższy koszt transportu lawetą.

 

 

Jednak minusem autolawety jest to, że trudno ją dopasować do przewozu większych samochodów. W tym przypadku z kolei może to wiązać się z większym kosztem transportu auta. Tu taniej wyjdzie koszt przewozu samochodu lawetą. Lawety mogą być przystosowane do przewozu różnego typu pojazdów.

 

 

Auto na lawecie

 

 

Zwykle do zamocowania auta na lawecie potrzeba dwóch osób. Jedna wjeżdża samochodem na lawetę, druga to koordynuje. Inną opcją jest wciągnięcie samochodu na lawetę przy użyciu linki i wciągarki. Następnie auto trzeba bardzo dokładnie zabezpieczyć na wszystkich kołach pasami transportowymi, które powinny mieć homologację. Po sprawdzeniu czy wszystkie klamry są zapięte laweta może ruszać w trasę. Standardowa usługa transportu auta na lawecie powinna obejmować ubezpieczenie OPC na adekwatną do ładunku kwotę. Przewoźnik powinien zagwarantować zgodność z literą przepisów transportowych danego kraju, z którego auto jest sprowadzane, i którymi odbywa się transport na lawecie. Transport krajowy lawetą można wykonać samodzielnie. Kwestia wolnego czasu, wypożyczenia lawety i zakupu paliwa. Transport międzynarodowy lepiej powierzyć profesjonalnym firmom transportowym. Można oszczędzić czas oraz pieniądze za wynajem lawety. Mamy też pewność, że samochód na lawecie zostanie przewieziony bezpiecznie, a w przypadku jakiś szkód przewoźnik zapłaci odszkodowanie ze swojego ubezpieczenia.

 

 

Ile kosztuje laweta

 

 

Koszt transportu samochodu lawetą jest uzależniony od wielu czynników. Jest wspomniana wcześniej kwestia kategorii prawa jazdy kierowcy oraz opłaty e-Toll. Poza tym koszt lawety może być przeliczany jako stawka za przebyte kilometry i jest to dość korzystne rozwiązanie, szczególnie na krótszych odcinkach. Druga opcja to przelicznik w oparciu o całą usługę, gdzie do końcowej kwoty dolicza się wszystkie elementy zawarte w usłudze, zależnie od poziomu skomplikowania zlecenia. Zwykle koszt transportu lawetą jest obliczany indywidualnie, zależnie od rodzaju i zakresu usługi, przejazdu i ilości kilometrów, załadunku oraz rozładunku i ogólnej liczby godzin poświęconej na usługę.

Skontaktuj się z nami

Dział transportu i spedycji:

KIEROWNIK REGIONALNY

+ 48 881 211 591

Zarząd i kierownictwo firmy:

Dawid  Handzel

+48 500 653 606

Administracja i księgowość:

Karolina Głąb‭

+48 600 651 542

ksiegowosc@m-handzel.pl

biuro@m-handzel.com

ODDZIAŁ JORDANÓW

Adrian Handzel

Kierownik oddziału

+48 736 332 731

adrian.handzel@m-handzel.pl

ODDZIAŁ SKAWINA

Dział obsługi klienta